WatchOS3 aktualizácia robí Apple Watch rýchlejšími a pridáva nové funkcie
WatchOS3 aktualizácia robí Apple Watch rýchlejšími a pridáva nové funkcie

Spolu s iOS 10 Apple spustil i WatchOS3. Ide o najnovší počin pre operačný systém Apple Watch a výsledky sú viditeľné – otváranie aplikácii je o 1/3 rýchlejšie ako pri predchádzajúcom WatchOS 2. Je to z toho dôvodu, že aplikácie sú tentokrát v pamäti smarthodiniek a nie na spárovanom iPhone.

Jednou z noviniek predstavuje Scribble, vďaka čomu sa dá odpovedať na správy použitím prsta na napísanie slov. Zaujímavé na tom je to, že netreba čakať, kým aplikácia rozozná napísané písmeno a dá sa písať ďalej. Na novom WatchOS 3 sa dajú vytvoriť a prispôsobiť ciferníky, ich prepínanie je navyše jednoduché pomocou posunu vľavo alebo vpravo.

Nový operačný systém umožňuje zdieľanie štatistiky z fitness s priateľmi a rodinou. Potiahnutie spodku obrazovky vyvolá kontrolné centrum. Podobne ako na iPhone sa dá zapnúť režim lietadlo, pozrieť úroveň batérie a uzamknúť zariadenie.

Medzi ďalšie nové vlastnosti patrí mód vozíčkarov, ktorí sú síce na vozíku, ale chcú monitorovať svoju aktivitu. Na aktualizáciu je potrebné uistiť sa, či má pripojený iPhone najnovšiu verziu iOS. Ďalej, Apple Watch musia byť nabité aspoň na 50% kapacity batérie. Aktualizácia sa vykonáva pomocou aplikácie Apple Watch.

Apple Watch 2 42mm môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>updating-the-apple-watch-requires-users-to-open-the-watch-app-on-an-iphone

create-custom-watch-faces-using-the-watch-app

watchos3

zdroj: phonearena.com

Lukas Timko

Zakladateľ a šéfredaktor portálu mojesmarthodinky.sk. Okrem toho som veľký fanúšik nových technológií, smarttelefónov, smarthodiniek a fitness náramkov. Tomuto portálu sa s láskou a nadšením venujem každý deň a vďaka mobilným zariadeniam som k dispozícií kedykoľvek a kdekoľvek. O tieto zariadenia sa zaujímam viac ako rok, no teraz som svoj záujem povýšil na najvyššiu úroveň... Ak by ste mali otázku, postreh alebo záujem o spoluprácu alebo radu, neváhajte ma kontaktovať!