Smarthodinky od HTC v predaji snáď už v apríli
Smarthodinky od HTC v predaji snáď už v apríli

Niektorí z vás si možno všimli, že v HTC na prvý pohľad akoby zmeškali uháňajúci vlak vývojárov smarthodiniek. Už skoro rok sa v pravidelných intervaloch objavujú správy o predstavení prvých HTC hodiniek, no bohužiaľ zatiaľ všetky články boli skôr bulvárneho charakteru. Ešte stále sme nemali možnosť vidieť ani len hardvérové komponenty, ktoré HTC plánuje použiť. Smarthodinky od HTC tak pre nás stále zostávajú záhadou. Aká je vôbec stratégia Taiwanskej firmy? Žeby to poňali v duchu: to najlepšie nakoniec? Naozaj zatiaľ netušíme.

Príchod fitness náramku HTC Grip bol ohlásený už pred nejakým časom, no len krátko nato ho stiahli z PR článkov, aby následne mohli prísť s niečím jemne odlišným. Healthbox bundle predstavuje výsledok spolupráce HTC s Under Armour.

HTC and Under Armour

Healthbox Bundle

HTC Grip

Fitness Tracker HTC Grip

Teraz sa však opäť raz začínajú objavovať klebety o tom, že nové smarthodinky na trhu, ktoré budú poháňané ako inak Android Wear operačným systémom, prídu už v apríli tohto roka. Jedná sa samozrejme o značku HTC. Otázkou však zostáva: myslia to tentokrát vážne?!

Spolu so smarthodinkami plánuje HTC predstaviť aj svoj nový smartphone One M10 a headset Vive VR. Týmto prístupom si chce spoločnosť očividne zabezpečiť široký záber svojej pôsobnosti a dúfa, že niečo z tejto ponuky zákazníka zaujme a stane sa hitom.

Teraz nám už len zostáva dúfať, že všetky tieto plány a dlhé čakanie budú stáť zato. Ak prajeme niekomu v oblasti wearables úspech, tak určite firme HTC, veď ešte nedávno predstavovali špičku na trhu smart telefónov a potenciál i know-how stále majú.

zdroj: techradar.com

Marek Mališ

V nových technológiách hľadám možnosť, ako si uľahčiť a skvalitniť život. Sledujem prichádzajúce novinky ale i zariadenia, ktoré sa úspešne ujali na trhu a hodnotím ich prínos pre spoločnosť. Akýkoľvek feedback vždy ocením.