Čoskoro budú všetky Apple Watch aplikácie fungovať bez iPhonu
Čoskoro budú všetky Apple Watch aplikácie fungovať bez iPhonu

Pomaly ale isto chce Apple vytvoriť svoje hodinky ako nezávislé zariadenie – schopné obstáť samostatne a fungovať bez neustáleho pripojenia na iPhone. Nové vyhlásenie od spoločnosti presúva túto rovnováhu ešte viac týmto smerom.

V poznámke, ktorú poslal Apple developerom, hovorí že “všetky nové watchOS aplikácie dostupné na App Store musia byť natívne aplikácie so zabudovaným watchOS 2 SDK alebo novšími”, čo v podstate znamená, že aplikácie musia byť schopné fungovať na hodinkách samostatne.

Toto síce pre nás, ktorí nie sme Apple Watch vývojármi, veľa neznamená – je to však náznak väčšej autonómie prichádzajúcej do nositeľnej techniky. To znamená, že budúce verzie hodiniek môžu byť ešte viac samostatné.

Apple Watch Sport 38 mm môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Nezávislé Apple Watch aplikácie

Update na WatchOS 2, ktorý vyšiel minulý september, vytvoril základy pre to, aby Apple Watch mali schopnosť pripojiť sa samostatne na Wi-Fi a poskytol softvérový balík pre vývojárov na budovanie natívnych aplikácii, ktoré nezávisia na iPhone.

Pre ich zachovanie v App Store musia byť aplikácie upravené tak, aby splnili tieto požiadavky. Jedného dňa – pravdepodobne v nie až tak vzdialenej budúcnosti – možno uvidíme nezávislé Apple Watch aplikácie, ktoré budete môcť používať namiesto vášho iPhonu a nie iba popri ňom.

Aby sa toto mohlo uskutnočniť, musí Apple sústrediť viac energie a pamäti do náramkového zariadenia. Povráva sa, že Apple Watch 2 budú tenšie a zlepšia aj svoje vnútorné špecifikácie… a možno ich uvidíme už čoskoro na konferencii WWDC, ktorá sa bude konať práve v júni.

Apple Watch 42mm môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
tim-cook-apple-watch-apps-1024x576

zdroj: techradar.com

Stano Beres