Zlaté Apple Watch nie sú pre všetkých
Zlaté Apple Watch nie sú pre všetkých

Keramika nahradzuje zlato. Pokiaľ ste si šetrili na Apple Watch vyrobené zo zlata, žiaľ ostanete sklamaný. Apple prerušilo výrobu svojich neuveriteľne drahých smarthodiniek vyrobených z 18-karátového zlata kvôli tomi, že z nich chce vytvoriť luxusný produkt. Na stránke Apple Store budete tieto inteligentné hodinky hľadať márne.

Namiesto toho tam nájdete edíciu Apple Watch vyrobených z keramiky. Cena začína na úrovni $1,249 dolárov (1 180 eur), čo je však stále o dosť viac, ako je väčšina ľudí ochotných zaplatiť za smarthodinky. Pokiaľ by ste sa však rozhodli pre zlatú edíciu, stálo by vás to ešte viac… okolo $10 000 dolárov (9431 eur). Luxusné ambície sa Apple snaží podčiarknuť špeciálnou edíciou remienkov Hermes.

Apple pri príležitosti oznámenia nového iPhone 7 neprezradilo, že sťahuje zlaté Apple Watch, čo však nie je žiadnym prekvapením. Zlatá edícia dokáže zapôsobiť iba na skupinu ľudí, ktorá si ju môže dovoliť. Pritom je veľmi ťažké dostať sa na rovnakú úroveň značky Rolex. Rozhoduje meno a reputácia.

Takto sa na vrchol smarthodiniek od Apple dostáva keramická edícia Apple Watch. Spoločnosť tvrdí, že je silnejšia ako oceľ a netreba sa toľko báť o pukliny. Aj tak však Apple neodporúča udierať smarthodinky o niečo tvrdé. Existuje aj edícia v ružovej farbe, tá však nie je medzi ľuďmi taká populárna ako iné farby.

Apple Watch 42mm môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

apple-watch-series-2-edition-ceramic-image-001

zdroj: techradar.com, zdroj fotografií: techradar.com

Lukas Timko

Zakladateľ a šéfredaktor portálu mojesmarthodinky.sk. Okrem toho som veľký fanúšik nových technológií, smarttelefónov, smarthodiniek a fitness náramkov. Tomuto portálu sa s láskou a nadšením venujem každý deň a vďaka mobilným zariadeniam som k dispozícií kedykoľvek a kdekoľvek. O tieto zariadenia sa zaujímam viac ako rok, no teraz som svoj záujem povýšil na najvyššiu úroveň... Ak by ste mali otázku, postreh alebo záujem o spoluprácu alebo radu, neváhajte ma kontaktovať!