Moto 360 prvej generácie nezíska aktualizáciu Android Wear 2.0
Moto 360 prvej generácie nezíska aktualizáciu Android Wear 2.0

Motorola oznámila, že prvé smarthodinky Moto 360 nedostanú aktualizáciu Android Wear 2.0, ktorá bola predstavená pred pár týždňami na Google I/O konferencií. Spoločnosť sprístupnila bezpečnostnú aktualizáciu (ktorá nesúvisí s Android Wear 2.0) pre druhú generáciu Moto 360. Pár hodín po oznamení sa na Twitteri objavila otázka, kedy dostane túto aktualizáciu Moto 360. Vďaka nepochopeniu otázky Motorola nechtiac prezradila, že prvá generácia Moto 360 nedostane Android Wear 2.0:

„Nanešťastie, Moto 360 1 Gen nedostane novú aktualizáciu 2.0“

Aktualizácia Android Wear 2.0 prináša redizajn užívateľského prostredia, prináša nové Material Design princípy, nezávislé aplikácie, podporu rozpoznávania písaného textu a automatické sledovanie fitness aktivít. Žiaľ, nič z toho nebude dostupné pre prvú generáciu Moto 360. Motorola tiež potvrdila, že aj naďalej budú dostupné bezpečnostné aktualizácie. 

Fragmentácia bolo niečo v čom Android výrazne zaostával za iOSom. Podľa najnovších čísel iba 10% Android zariadení beží na 6.0 Marshmallow alebo vyššom. Naopak, iOS 9 je nainštalovaný na viac ako 84% aktívnych iOS zariadeniach. Vyzerá to tak, že Android Wear len prehĺbi fragmentáciu Android sveta. Je smutné, že neuvidíme Moto 360 Android Wear 2.0.

Motorola Moto 360 2gen 42mm môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
moto 360

zdroj: phonearena.com

Lukas Timko

Zakladateľ a šéfredaktor portálu mojesmarthodinky.sk. Okrem toho som veľký fanúšik nových technológií, smarttelefónov, smarthodiniek a fitness náramkov. Tomuto portálu sa s láskou a nadšením venujem každý deň a vďaka mobilným zariadeniam som k dispozícií kedykoľvek a kdekoľvek. O tieto zariadenia sa zaujímam viac ako rok, no teraz som svoj záujem povýšil na najvyššiu úroveň... Ak by ste mali otázku, postreh alebo záujem o spoluprácu alebo radu, neváhajte ma kontaktovať!