GPS je ďalšia nevyhnutnosť pre všetky športttestery
GPS je ďalšia nevyhnutnosť pre všetky športttestery

Zatiaľ čo drahým smarthodinkám sa ešte stále nedarí zaujať priemerného zákazníka, fitness náramkom to ide oveľa lepšie. Je to predovšetkým z dôvodu, že väčšina spadá do ceny v rozmedzí 100 – 200 eur, ktorá je pre ľudí prijatelnejšia.

Záplava udalostí ako zníženie výrobných nákladov, technologické pokroky a zvýšený počet výrobcov vyústilo v rapídnom raste tohto vysoko-konkurenčného trhu. Posledným trendom, ktorý sme mohli vidieť bol zabudovaný senzor srdcového tepu a podľa prieskumu spoločnosti NPD Group ide medzi zákazníkmi o veľký. Odteraz teraz berú všetci výrobcovia túto funkciu ako nevyhnutnosť.

Podľa prieskumu malo túto funkciu v druhom kvartáli 2015 iba 12% športtesterov, zatiaľ čo o rok to už bolo 24%. Jednoducho povedané, ľuďom sa to páči a sú ochotní si priplatiť. Podľa spoločnosti NPD Group, ďalším trendom bude zabudované GPS.

Predpokladá sa, že výrobcovia budú považovať tento krok za nevyhnutný, pretože zabudované GPS  predstavilo i Apple vo svojich Apple Watch 2. V druhom kvartáli 2016 malo zabudované GPS iba 7% nositeľných zariadení a hoci sa očakáva rast, nebude taký veľký, ako pri funkcii monitoru tepovej frekvencie.

Žiadne konkrétne čísla predpovedané nie sú, no dá sa očakávať, že v roku 2017 príde viac wearable zariadení v strednej cenovej relácii. Tak, či onak, toto odvetvie neustále rastie a nechystá sa tak skoro stagnovať.

Fitbit Surge Small môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zdroj: androidheadlines.com, zdroj fotografií: androidheadlines.com

Lukas Timko

Zakladateľ a šéfredaktor portálu mojesmarthodinky.sk. Okrem toho som veľký fanúšik nových technológií, smarttelefónov, smarthodiniek a fitness náramkov. Tomuto portálu sa s láskou a nadšením venujem každý deň a vďaka mobilným zariadeniam som k dispozícií kedykoľvek a kdekoľvek. O tieto zariadenia sa zaujímam viac ako rok, no teraz som svoj záujem povýšil na najvyššiu úroveň... Ak by ste mali otázku, postreh alebo záujem o spoluprácu alebo radu, neváhajte ma kontaktovať!