Apple pracuje na aplikácii na meranie spánku
Apple pracuje na aplikácii na meranie spánku

Pri vydaní bolo jasné, že Apple Watch 2 sa so zabudovaným GPS, vodotesnosťou a špeciálnou edíciou Nike Plus zameriavajú na nadšencov fitness. Je tu zopár funkcií, ktoré 2. generácii chýbajú, no podľa zdrojov Apple pracuje na niekoľkých aplikáciách. Tie umožnia rozšíriť využitie smarthodiniek na fitness trhu. Apple Watch spánok merať nevedia. Preto jednou z týchto zmien je zahrnutie aplikácie, ktorá sleduje návyky spania. Okrem toho Apple pripravuje aplikáciu, ktorá používa údaje z monitorovania tepu na analýzu úrovne fitness aktivít.
Tieto aplikácie by využili hardvér, ktorý už na Apple Watch 2 je, ako je monitor tepu, ktorý však neposkytuje analýzu údajov. Nie je isté kedy tieto prídavky na Apple Watch prídu, no dlhšia životnosť batérie bude pre meranie spánku nevyhnutná.

S pridaním týchto aplikácii budú smarthodinky oveľa viac, než len prídavok pre iPhone. Podľa uvedených zdrojov je ultimátnym cieľom vytvoriť z Apple Watch zariadenie, ktoré sa môže použiť ako diagnostický nástroj. Využiť by ho mohli doktori, pacienti a nemocnice na zdieľanie dát a zlepšenie kvality zdravotníctva.

Apple Watch 2 42mm môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>FitBit Charge HR Sleep
zdroj: techradar.com

Lukas Timko

Zakladateľ a šéfredaktor portálu mojesmarthodinky.sk. Okrem toho som veľký fanúšik nových technológií, smarttelefónov, smarthodiniek a fitness náramkov. Tomuto portálu sa s láskou a nadšením venujem každý deň a vďaka mobilným zariadeniam som k dispozícií kedykoľvek a kdekoľvek. O tieto zariadenia sa zaujímam viac ako rok, no teraz som svoj záujem povýšil na najvyššiu úroveň... Ak by ste mali otázku, postreh alebo záujem o spoluprácu alebo radu, neváhajte ma kontaktovať!