Android Wear: Fossil alebo Michael Kors?
Android Wear: Fossil alebo Michael Kors?

Viacero veľkých mien tento rok oznámilo vstup na trh s Android Wear. Teraz konečne nastal ten čas a prvé verzie od Fossil a Michael Kors sú tu. Obe značky sa zameriavajú predovšetkým na mladšiu generáciu, kde v prvom rade ide o vizuálnu kvalitu a až v druhom o funkcionalitu. Ktoré si nakoniec cieľová skupina vyberie?

Fossil predstavilo nástupcu minuloročného Fossil Q Founder s dvomi modelmi Q MarshallQ Wander.  Q Marshall je svojim dizajnom veľmi podobné Q Founder, avšak Q Wander vyzerá ako oveľa viac modernejšie zariadenie a je zamerané predovšetkým na ženské pohlavie. Oba modely sú k dispozícii v rôznych farbách a štýloch (napr. sú k dispozícii i v zlatej farbe) a hoci ich poháňa nový Snapdragon Wear 2100 CPU, ani jeden nevyhrá žiadnu cenu za svoju funkcionalitu. Obidva modely disponujú displejom s plochým vzhľadom, no nemajú v sebe toľko fitnes funkcií ako iné smartwatch s Android Wear. Pokiaľ vás zaujíma, čo znamená „Q“, tak ide iba o názov, ktorý má Fossil pre svoje smart wearable zariadenia. 

Michale Kors medzitým vyvinul športové zariadenia, ktoré sú podobné tým od Fossil, ale trochu blýskavejšie a nie až tak moc zamerané na ženské pohlavie. Model Dylan je určený pre mužov a model Bradshaw naopak pre ženy, oba sú k dispozícii v rôznych farbách a remienkach. Obidva modely vyzerajú pekne, avšak dizajn Dylan so silikónovým remienkom vyzerá tak trochu ako prehnané G-shock. Všetko však záleží od osobnej preferencie. Čo sa týka hardvéru, obsahujú rovnaký Snapdragon Wear 2100 CPU a displej s plochým vzhľadom ako modely od Fossil.

Všetky modely týchto dvoch spoločností vyrába jeden a ten istý výrobca. Väčšine používateľom teda pôjde pri rozhodovaní o kúpe predovšetkým o to, ktorá značka u nich vzbudí väčší luxus a pocit komfortnosti pri nosení. Ide teda predovšetkým o silnejšiu značku. Ktorú si vyberiete vy?
fossil-q-marshal-and-q-wander-on-block fossil-q-marshall-wander

fossil-q-marshal-02 michael_kors_access_2 michael-kors-android-wear

zdroj: androidheadlines.com

Lukas Timko

Zakladateľ a šéfredaktor portálu mojesmarthodinky.sk. Okrem toho som veľký fanúšik nových technológií, smarttelefónov, smarthodiniek a fitness náramkov. Tomuto portálu sa s láskou a nadšením venujem každý deň a vďaka mobilným zariadeniam som k dispozícií kedykoľvek a kdekoľvek. O tieto zariadenia sa zaujímam viac ako rok, no teraz som svoj záujem povýšil na najvyššiu úroveň... Ak by ste mali otázku, postreh alebo záujem o spoluprácu alebo radu, neváhajte ma kontaktovať!