Android Wear 2.0 sa presúva na začiatok roka 2017
Android Wear 2.0 sa presúva na začiatok roka 2017

Android Wear, jedna z najzaujímavejších a najziskovejších platforiem smarthodiniek zažíva v poslednej dobe menší útlm. Už dlhšiu dobu sme totiž nevideli žiadny nový hardvér a nedávno vyšla správa, že žiadny veľký výrobca nechystá na tento rok nový model. Preto sa napäto očakáva akákoľvek novinka, ktorá by túto platformu posunula vpred. Teraz sme sa dočkali a Google poskytoval aktualizáciu o Android Wear 2.0 – najväčšej aktualizácii softvéru doteraz.

Vydanie Android Wear 2.0 je naplánované na začiatok roku 2017, čo je trochu neskôr ako všetci očakávali. Výsledkom tohto posunu vydania je však skutočnosť, že Android Wear dostane vlastnú verziu Play Store potom, čo bude aktualizovaný na verziu 2.0. Oficiálny názov znie „Play Store for Android Wear“ a v podstate je to Play Store s aplikáciami výhradne pre smarthodinky. Dobrou správou je, že už bude stačiť stiahnuť aplikáciu iba do zariadenia a nie aj do smartfónu, ako to bolo predtým. Google takisto umožní vývojárom vytvárať aplikácie rovnako založené na tomto princípe.
Oficiálne stanovisko Google znie:

„Spýtali sme sa vývojárov, čo chcú vyťažiť najviac z Android Wear a odpovedali nám, že chcú uľahčiť prístup k aplikáciám. Preto sme spustili niekoľko štúdii s používateľmi, kde sme zisťovali čo očakávajú od aplikácii – odpoveďou bolo, že chcú spúšťať aplikácie priamo na smarthodinkách, bez nutnosti smartfónu. Spolu so zlepšením hľadania aplikácii na smartfóne a webstránke bude Play Store pre Android Wear pomáhať používateľom hľadať a sťahovať aplikácie priamo na smarthodinkách.“

Play Store bude dostupný vo vývojárskom náhľade v decembri a ako dodatok budú k nahliadnutiu ciferníky, spôsob prijímania upozornení, Smart Replies (niečo ako má Google Allo) a Wearable Recycler View, ktorý smeruje k lepšiemu zobrazovaniu zoznamov a aplikácii na okrúhlych ciferníkoch.

Čo si myslíte o tomto rozhodnutí Google? Ospravedlňuje to odloženie Android Wear 2.0? Alebo v Play Store na smarthodinkách nevidíte zmysel? Podeľte sa o váš názor v komentároch.
android-wear-2-developer-preview-3

zdroj: phonearena.com

Lukas Timko

Zakladateľ a šéfredaktor portálu mojesmarthodinky.sk. Okrem toho som veľký fanúšik nových technológií, smarttelefónov, smarthodiniek a fitness náramkov. Tomuto portálu sa s láskou a nadšením venujem každý deň a vďaka mobilným zariadeniam som k dispozícií kedykoľvek a kdekoľvek. O tieto zariadenia sa zaujímam viac ako rok, no teraz som svoj záujem povýšil na najvyššiu úroveň... Ak by ste mali otázku, postreh alebo záujem o spoluprácu alebo radu, neváhajte ma kontaktovať!